Zarząd

Firma „Start” jest firmą rodzinną działającą nieprzerwanie od 1937 roku. Przez pierwsze 70 lat miała swoje kolejne siedziby na warszawskiej Woli, dzieląc losy jej burzliwej i niekiedy tragicznej historii. W 2008 roku przeprowadziła się do nowoczesnej siedziby w Ożarowie Mazowieckim na terenie dawnej Fabryki Kabli.

W czasie swojej wieloletniej historii rozwinęliśmy i doprowadziliśmy do wysokiej sprawności produkcję akcesoriów motoryzacyjnych i rowerowych, szczególnie pompek do ogumienia pojazdów, z czego firma jest szeroko znana i ceniona na rynku polskim i poza granicami kraju. Zdobyte przy tym doświadczenia wykorzystaliśmy przy tworzeniu własnej narzędziowni, która od ponad dwudziestu lat stanowi odrębny dział firmy.

Mamy duże doświadczenie w konstruowaniu, wykonywaniu i eksploatacji form wtryskowych, wykrojników, tłoczników oraz przyrządów obróbkowych, co umożliwia nam świadczenie usług w tym zakresie. Znaczny potencjał technologiczny zakładu sprzyja podejmowaniu zadań kooperacyjnych.
Naszą ambicją jest produkowanie atrakcyjnych wyrobów rynkowych, najlepszych w swojej kategorii i w przystępnych cenach, jak również projektowanie i budowa narzędzi specjalnych oraz świadczenie usług narzędziowych na najwyższym poziomie.

Firma START DOBROWOLSKI Spółka jawna powstała w 2008 roku z przekształcenia spółki cywilnej START s.c. Jerzy Dobrowolski, Rafał Dobrowolski założonej w 1999 roku.
Spółka kontynuuje tradycje firmy START założonej w 1937 roku przez Stefana Dobrowolskiego. 


Obecnie współwłaścicielami firmy są:


mgr inż. Jerzy Dobrowolski 
Prezes, Wspólnik

Absolwent wydziału Mechanicznego-Technologicznego PW, w latach 1964-1970 pracował  w PZL Wola(produkcja silników wysokopręznych) kolejno na stanowiskach konstruktora, mistrza i kierownika narzędziowni oraz kierownika biura technologicznego. W latach 1970-1980 pracował w WZM (produkcja aparatury paliwowej) – kolejno na stanowiskach kierownika narzędziowni, kierownika wydziału produkcyjnego W2 zatrudniającego 500 osób i głównego specjalisty do spraw automatyzacji produkcji. Od roku 1980 prowadzi własną działalność gospodarczą, początkowo w spółce ze swiom Ojcem, Stefanem Dobrowolskim. W firmie odpowiada za sprawy finansowe, planowanie budżetu, ustalanie programu produkcji, politykę cenową.

mgr inż. Rafał Dobrowolski
V-ce prezes ds. technicznych, Wspólnik

Absolwent wydziału SiMR PW. Związany z firmą START od roku 1990, od roku 1999 jako wspólnik. Doskonale zapoznany ze wszystkimi aspektami pracy firmy, począwszy od znajomości budowy i obsługi posiadanych maszyn, po uczestnictwo w podejmowaniu decyzji o kluczowym znaczeniu. Z podziału ról przypada mu prowadzenie spraw technicznych. Nadzoruje pracę narzędziowni. Osobiście wykonuje lub nadzoruje  prace związane z przygotowaniem ofert, opracowaniem konstrukcji i technologii wyrobów własnych i zleconych do wykonania. Zawiera umowy, sprawuje nadzór nad realizacją zamówień. Planuje rozwój techniczny przedsiębiorstwa. Jest autorem lub konsultantem konstrukcji wszystkich aktualnie produkowanych wyrobów.


Nadzór nad bieżącą działalnością zakładu sprawuje kadra kierownicza:

mgr inż. Sławomir Jelonek
Kierownik Narzędziowni

Absolwent Wydziału Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej (współcześnie Wydział Mechatroniki). Od roku 1995 sprawuje funkcje kierownicze. Zatrudniony  w latach 1987-1995 w fabryce pras i tłoczników Hydomat. Następnie w roku 1995 podjął pracę w zakładach Thomson Polkolor w Piasecznie, gdzie pracował kolejno na stanowiskach technologa w narzędziowni oraz kierownika narzędziowni. W latach 2009-2010 był kierownikiem narzędziowni firmy Gerda Hydomat. W latach 2011-2012 zorganizował narzędziownię w firmie PTS w Karczewie. W firmie START pracuje z powodzeniem od września 2012.


inż. Przemysław Wiśniewski
Kierownik Produkcji

W roku 2001 rozpoczął pracę w firmie POP Time na stanowisku specjalisty ds. logistyki i zaopatrzenie, następnie po uruchomieniu działu tworzyw sztucznych został kierownikiem produkcji. W latach 2015-2017 kierowała działem tworzyw sztucznych i poligrafii w firmie DAGO Display. Od lutego 2017 jest kierownikiem produkcji w firmie START.

Kontakt

Jeśli potrzebują Państwo solidnego i terminowego kooperanta - zapraszamy do współpracy !
Wyślij wiadomość