Toczenie CNC

Obróbka CNC czyli sterowana przez komputer , wykorzystywana jest m.in. w wielu rodzajach obrabiarek skrawających. Technologia CNC zapewnia wysoką dokładność kształtowo-wymiarową, powtarzalność oraz wydajność, przy stosunkowo prostym i szybkim procesie przygotowania. Dzięki temu tego typu obróbka idealnie odnajduje się w przemyśle wytwarzającym elementy wymagające dokładności oraz precyzji, zarówno w produkcji seryjnej jak i jednostkowej.

Oferujemy zaawansowane usługi w zakresie toczenia CNC i obróbki tokarsko frezarskiej CNC :

  • na centrach tokarsko-frezarskich 3-7 osiowych Goodway, SMART, VENUS, HAAS oraz tokarce CNC TUG-56 MARYNA
  • dokładność obróbki do 0.01mm, chropowatość do Ra0.4
  • obróbka różnorodnych materiałów – najczęściej stali konstrukcyjnych, jakościowych, kwasoodpornych, narzędziowych (w tym hartowane do 70HRC) oraz 
  • metali kolorowych i tworzyw sztucznych. Nie obrabiamy żeliwa.
  • obróbka seryjna przedmiotów małych i średnich do fi50x400, jednostkowa przedmiotów dużych do fi300 x 1000 oraz fi560 x 80
Wycena

W większości przypadków na podstawie zapytania przygotowujemy ofertę cenową
W przypadkach szczególnych proponujemy zastosowanie kalkulacji powykonawczej, określając szacowaną wartość usługi i stosowaną stawkę godzinową.
W takim przypadku w ramach rozliczenia pracy przedstawiamy raport z jej wykonania z wyszczególnieniem składników pracochłonności.
W celu przyśpieszenia przygotowania oferty na frezowanie CNC prosimy o przesyłanie wraz z zapytaniem pliku CAD 3D (stp, x_t,igs) określającego zakres obróbki, rodzaj materiału i stan dostarczonego półfabrykatu oraz rysunek techniczny zawierający specyfikację wymaganych tolerancji.

Niezbędna jest również informacja nt. liczności partii podlegającej wycenie.

Mogą Państwo liczyć na szybkie i staranne wykonanie zadania oraz umiarkowane ceny.

Toczenie CNC jest to proces obróbki skrawaniem pozwalający wykonać przedmioty o kształcie obrotowym jak wałek, tarcza, tuleja. Proces polega na nadaniu odpowiedniego kształtu przedmiotom z metalu, tworzywa sztucznego lub innych materiałów skrawalnych za pomocą narzędzia (nóż, wiertło, gwintownik). Przedmiot wykonuje obrotowy ruch główny skrawania, a narzędzie ruch posuwowy według wcześniej zaprogramowanego toru.

W przypadku centrów obróbkowych tokarsko-frezarskich możliwe jest również wykonywanie dodatkowych zabiegów napędzanymi narzędziami jak wiercenie, gwintowanie czy frezowanie umożliwiając uzyskanie na przedmiocie toczonym precyzyjnie rozsatwionych otworów i gwintów, powierzchnie płaskich, pryzmatyczne i kształtowych, a także specjalnych jak np. uzębienia czy powierzchnie helikalne. Charakteryzuje się szeroką uniwersalnością ograniczoną długością i średnicą możliwego do zastosowania narzędzia.

Proces nadzorowany jest przez sterownik (komputer) obrabiarki. Wykorzystywane w naszym zakładzie obrabiarki wyposażone są w sterowanie Siemens lub Fanuc, umożliwiające szybkie wczytywanie i wykonywanie programów, przygotowanych uprzednio na zewnętrznych komputerach z oprogramowaniem CAM, a także wspomaganie opracowywania, edycji i symulacji kodu z poziomu sterownika.

Wszystkie nasze maszyny wyposażone są w sondy pomiarowe narzędzia, które zapewniają najwyższą precyzję i przyśpieszają przygotowanie do pracy.

Posiadane tokarsko-frezarskie centra obróbkowe pozwalają na długotrwałą bezobsługową pracę z automatyczną wymianą narzędzi umieszczonych w głowicy rewolwerowej. Proces może być całkowicie automatyczny w przypadku wykorzystywania materiału w postaci pręta podawanego przez podajnik-magazyn.

Toczenie CNC może być wykonywane w naszym zakładzie na wielu rożnych obrabiarkach różniących się wielkością, stopniem skomplikowania układu kinematycznego (ilość osi sterowanych od 2 do 7), prędkością obrotową wrzeciona (od 2 do 6 tys. obr/min) oraz sztywnością i precyzją.

Kontakt

Jeśli potrzebują Państwo solidnego i terminowego kooperanta - zapraszamy do współpracy !
Wyślij wiadomość