Frezowanie CNC

Obróbka CNC czyli sterowana przez komputer , wykorzystywana jest m.in. w wielu rodzajach obrabiarek skrawających. Technologia CNC zapewnia wysoką dokładność kształtowo-wymiarową, powtarzalność oraz wydajność, przy stosunkowo prostym i szybkim procesie przygotowania. Dzięki temu tego typu obróbka idealnie odnajduje się w przemyśle wytwarzającym elementy wymagające dokładności oraz precyzji, zarówno w produkcji seryjnej jak i jednostkowej.

Oferujemy zaawansowane usługi w zakresie frezowania i obróbki precyzyjnej CNC:

  • na centrach obróbkowych MAS MCV1270, HAAS VM-2, HAAS DT-1, AVIA X5, AVIA VARIO, AVIA VMC-1000 oraz frezarkach CNC AVIA FN-40.
  • wykonywanie precyzyjnych kształtów i otworów z dokładnością do 0,01 mm, chropowatość do Ra0.3
  • obróbka różnorodnych materiałów – najczęściej stale konstrukcyjne, jakościowe, kwasoodporne, narzędziowe w tym hartowane do 70HRC.
  • również metale kolorowe i tworzywa sztuczne oraz grafit. Nie obrabiamy żeliwa.
  • obróbka przedmiotów o maksymalnych gabarytach do 1400x900x600 i masie do 1t.
  • obróbka zaawansowanych kształtów z wykorzystaniem obróbki indeksowanej i pełnej interpolacji 3, 4 i 5-cio osiowej
  • programy obróbkowe przygotowywane z wykorzystaniem oprogramowania CAM (NX, Esprit, EdgeCam) w oparciu o dokumentację powierzoną bądź przygotowaną na zlecenie przez nasze biuro konstrukcyjne
  • obróbka seryjna z wykorzystaniem specjalnego oprzyrządowania własnej konstrukcji i wykonania
Wycena

W większości przypadków na podstawie zapytania przygotowujemy ofertę cenową
W przypadkach szczególnych proponujemy zastosowanie kalkulacji powykonawczej, określając szacowaną wartość usługi i stosowaną stawkę godzinową.
W takim przypadku w ramach rozliczenia pracy przedstawiamy raport z jej wykonania z wyszczególnieniem składników pracochłonności.
W celu przyśpieszenia przygotowania oferty na frezowanie CNC prosimy o przesyłanie wraz z zapytaniem pliku CAD 3D (stp, x_t,igs) określającego zakres obróbki, rodzaj materiału i stan dostarczonego półfabrykatu oraz rysunek techniczny zawierający specyfikację wymaganych tolerancji wymiarowych i chropowatość powierzchni po obróbce.Niezbędna jest również informacja nt. liczności partii podlegającej wycenie.


Mogą Państwo liczyć na szybkie i staranne wykonanie zadania oraz umiarkowane ceny.

Frezowanie CNC jest to sposób obróbki skrawaniem pozwalający wykonać precyzyjnie rozsatwione otwory i gwinty, powierzchnie płaskie,pryzmatyczne i kształtowe, a także specjalne jak np. uzębienia czy powierzchnie helikalne. Charakteryzuje się szeroką uniwersalnością ograniczoną jedynie długością i średnicą możliwego do zastosowania narzędzia.

Proces polega na nadaniu odpowiedniego kształtu przedmiotom z metalu, tworzywa sztucznego lub innych materiałów skrawalnych za pomocą wieloostrzowego narzędzia, najczęściej freza bądź wiertła. Narzędzie wykonuje obrotowy ruch główny skrawania, a przedmiot względem freza ruch posuwowy według wcześniej zaprogramowanego toru.Proces nadzorowany jest przez sterownik (komputer) obrabiarki. Wykorzystywane w naszym zakładzie obrabiarki wyposażone są w sterowanie Heidenhain lub HAAS, umożliwiające szybkie wczytywanie za pośrednictwem sieci Ethernet i wykonywanie programów, przygotowanych uprzednio na zewnętrznych komputerach z oprogramowaniem CAM, a także wspomaganie opracowywania, edycji i symulacji kodu z poziomu sterownika.

Wszystkie nasze maszyny wyposażone są w sondy pomiarowe narzędzia i przedmiotu, które odpowiednio stosowane zapewniają najwyższą precyzję i niezawodność wykonywanych prac. Posiadane frezarskie centra obróbkowe pozwalają na długotrwałą bezobsługową pracę z automatyczną wymianą narzędzi pobieranych z magazynu. Wyposażone są także w zaawansowane opcje chłodzenia sprężonym powietrzem, mgłą olejową oraz z wysokociśnieniowym płukaniem przez wrzeciono.

Frezowanie CNC może być wykonywane na wielu rożnych obrabiarkach różniących się wielkością, stopniem skomplikowania układu kinematycznego (ilość osi sterowanych od 3 do 5), prędkością obrotową wrzeciona (od 10 do 24 tys. obr/min) oraz sztywnością i precyzją.Istotnym czynnikiem wpływających na jakość wykonywanych prac jest rodzaj stosowanych narzędzi i sposób ich mocowania. W przypadku większości zadań precyzyjnego frezowania CNC używamy wysokiej jakości frezów węglikowych lub wierteł monolitycznych VHM mocowanych w uchwytach termokurczliwych.Szerokie możliwości technologiczne naszych obrabiarek dodatkowo powiększa wyposażenie specjalne jak np. wrzeciona turbinowe pozwalające na uzyskanie do 150 tys. obr./min. (stosowane do obróbki frezami o średnicach od 0.1 mm) czy uchwyty mocujące magnetyczne i podciśnieniowe. 

Kontakt

Jeśli potrzebują Państwo solidnego i terminowego kooperanta - zapraszamy do współpracy !
Wyślij wiadomość