Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Symulacja wtrysku Moldex3D

System Moldex 3D jest wiodącym systemem CAE służącym do wykonywania skomplikowanych symulacji przepływu tworzyw sztucznych w gniazdach formujących form wtryskowych zarówno w przypadku tworzyw termoplastycznych jak i termoutwardzalnych.

 

Program pozwala firmie START na bardzo dokładne przewidywanie i zapobieganie ewentualnym problemom związanych z procesem wtrysku już w fazie projektowania detalu. Możliwa jest także optymalizacja samej geometrii detalu oraz parametrów procesu, mające na celu wytworzenie detalu poprawnego i wprowadzenie go w jak najkrótszym czasie na rynek.

 

Szereg modułów zaimplementowanych w wersji eDesign w którą firma START jest zaopatrzona, dają możliwość wykonania symulacji kompletnego procesu wtrysku począwszy od etapu wypełnienia gniazda, przez etap docisku, chłodzenia a kończąc na odczycie ewentualnych deformacji powstałych po całym procesie produkcyjnym.

 

Dzięki możliwości importu szerokiej gamy plików wymiany modeli 3D m. in. STEP, STL, możliwa jest integracja środowiska Moldex3D z praktycznie każdym środowiskiem CAD. Zaimportowaną geometrię jesteśmy w stanie naprawić oraz zmodyfikować w bardzo krótkim czasie aby przystąpić do właściwej symulacji.


Moldex 3D Warp - Możliwe deformacje wypraski
Możliwe deformacje wtryskarki

Moldex 3D Pack - Przebieg siły zamknięcia wtryskarki
Przebieg siły zamknięcia wtryskarki

Moldex 3D Cool - Wydajność układów chłodzenia
Wydajność cukładu chłodzenia.

Moldex 3D Fill - Czas wypełniania
Czas wypełnienia

Moldex 3D Fill - Naprężenia ścinające
Naprężenia ścinające.