Symulacja wtrysku Moldex3D

System Moldex 3D jest wiodącym systemem CAE służącym do wykonywania skomplikowanych symulacji przepływu tworzyw sztucznych w gniazdach formujących form wtryskowych zarówno w przypadku tworzyw termoplastycznych jak i termoutwardzalnych.

Program pozwala firmie START na bardzo dokładne przewidywanie i zapobieganie ewentualnym problemom związanych z procesem wtrysku już w fazie projektowania detalu. Możliwa jest także optymalizacja samej geometrii detalu oraz parametrów procesu, mające na celu wytworzenie detalu poprawnego i wprowadzenie go w jak najkrótszym czasie na rynek.

Szereg modułów zaimplementowanych w wersji eDesign w którą firma START jest zaopatrzona, dają możliwość wykonania symulacji kompletnego procesu wtrysku począwszy od etapu wypełnienia gniazda, przez etap docisku, chłodzenia a kończąc na odczycie ewentualnych deformacji powstałych po całym procesie produkcyjnym.

Dzięki możliwości importu szerokiej gamy plików wymiany modeli 3D m. in. STEP, STL, możliwa jest integracja środowiska Moldex3D z praktycznie każdym środowiskiem CAD. Zaimportowaną geometrię jesteśmy w stanie naprawić oraz zmodyfikować w bardzo krótkim czasie aby przystąpić do właściwej symulacji.

Przebieg siły zamknięcia wtryskarki

Kontakt

Jeśli potrzebują Państwo solidnego i terminowego kooperanta - zapraszamy do współpracy !
Wyślij wiadomość